Jaką jakość wizualizacji ustawić? Render Settings w SketchUp V-Ray
Dzisiaj zajmę się tematem jakości wizualizacji. Jakość możemy dostosować do swoich potrzeb.
Wizualizacje poglądowe
Są to wizualizacje, które tworzymy podczas pracy nad projektem. Kiedy sprawdzamy wprowadzone światła albo poszczególne materiały.
W tym wypadku najważniejsza jest szybkość tworzenia takiego renderu. Jeżeli wizualizacje poglądowe tworzymy co kilka minut, , to nie możemy czekać na każdą z wizualizacji 10 min.W tym wypadku jakość ustawiamy na low albo low +, a rozdzielczość 600 - 800 px. To pozwoli na szybkie tworzenia poglądowych wizualizacji.
Wizualizacje końcowe, które przesyłamy mailem/dodajemy na stronę internetową.
Stworzone ujęcia, które chcemy przesłać lub dodać na stronę www nie potrzebują aż tak wielkiej rozdzielczości jak wizualizacje, które będziemy drukować.Najpopularniejsza rozdzielczość ekranu to 1920x1080 px. Właśnie taką wartość powinniśmy wprowadzić do ustawień renderu.
Ustawiając jakość takiej wizualizacji ustawmy medium + / high / high +.
Przy najwyższej jakości high + wizualizacja może się bardzo długo tworzyć. Aby uzyskać podobne efekty, wystarczy wybrać jakość wizualizacji medium + / high i włączyć odszumianie (denoiser). Najlepiej wybrać V-Ray Denoiser.Wizualizacje końcowe do druku.
Ten rodzaj renderów wymaga największej rozdzielczości. Jeżeli chcemy stworzyć wizualizację w formacie A4 i wydrukować w jakości 300 dpi (dpi oznacza zagęszczenie pixeli), to rozdzielczość powinnyśmy ustawić na 2480x3508px.Najlepiej sprawdzić to na stronie https://pixelcalculator.com
Pamiętaj, jeżeli drukujesz wizualizacje na większych formatach kartki - A2, A1, A0, to nie trzeba ustawiać zawsze 300dpi. Możesz zmniejszyć zagęszczenie pixeli do 200dpi, albo 150 dpi. Przy banerach jest to 72dpi.
Pozdrawiam Monika Wiecha
educk.pl